Podpořte projekty svým hlasem

Sledujte příběhy podnikatelů a vyberte ty nejzajímavější. Pomozte svým hlasováním podpořit originální projekty. Příběh, který získá nejvíc hlasů, odměníme telefonem Samsung S22.

Všechny projekty

CityZen - revoluční oblečení, které se nešpiní a není vidět propocení

  • Ostatní činnosti
  • Pardubický kraj
CityZen - revoluční oblečení, které se nešpiní a není vidět propocení

Jsme tři kamarádi, obyčejní chlapi z Chrudimi, tátové od rodin. Vyvinuli jsme unikátní triko, na kterém není vidět pot, odolá špíně a snižuje zápach. Věřili jsme myšlence a šli jsme s kůží na trh zaplavený kontejnery laciného textilu z Asie. A dokázali jsme to. A bolelo to, trvalo to přes 12 let.

Nevidíme důvod, vozit přes půl světa oblečení, když si ho můžeme vyrobit tady doma. Česko bylo textilní velmoc a my mu chceme vrátit slávu a navázat na tradici.

Všechno oblečení CityZen je z přírodních materiálů, neboť nechceme plastové oblečení. A celá výroba je v České republice a pouze dovážíme bavlnu, která zde neroste.

Začali jsme s jedním tričkem ve 3 barvách, a to v roce 2019 v malé kanceláři na chrudimském náměstí. Sklad byl v cca 30 banánových krabicích. Balili jsme na zemi a adresy a složenky na poštu jsme psali ručně. Za den jsme zabalili 20-40 objednávek a měli jsme ohromnou radost z každého prodaného trička.

Za 3 roky jsme se moc posunuli a bez technologií si to nedokážeme představit. Máme o moc víc barev, o moc víc velikostí, variant produktů a v našem skladu se snadno ztratíte. Štítky na balíky už tiskneme, složenky nepíšeme a denně dokážeme odbavit až 2000 balíků.

A vidíme ohromný prostor, jak se díky digitálním technologiím posunout dál a bude to nutné. Jednak to vyžaduje expanze do zahraničí a naši obchodní partneři jsou o moc dál a vyžadují naši připravenost. Dalším z důvodů je fakt, že rostou náklady na vstupu a každá firma má potenciál být efektivnější.

Máme pořád radost z každého prodaného trika a zpětná vazba od zákazníků je nádherná. Díky ní víme, že naše práce má smysl.